هنر

هنر ویترای در معماری نوین

سلام بردوستان هنردوستم. دراین مقاله برآن شدیم که هنر ویترا ی رادر دنیای امروز کمی بیشتر بررسی کنیم همانطور که درمقاله های قبل گفتیم هنر ویترای از اروپا شروع شد و بیشترین استفاده های آن در کلیسها بود وایجاد محیطی با نورهای رنگی کمک به روحانی تر شدن این اماکن مقدس مذهبی می کرد.

ویترای در معماری

بعد از ورود ویترا به کشور ایران هم بیشتر این هنر درمساجد استفاده شد وبعد به پنجره ی خانه ها کشیده شد، به طوری که در زمان قاجار یه وصفویه بیشتر خانه های اشراف از این هنر استفاده می کردند وپنجره ها بیشتر با کا ویترا تزیین می شدند.

ویترای در معماری نوین هنر ویترای در معماری نوین

اما در عصر جدید کمی ویترای با معماری ودکوراسیون داخلی منازل فاصله گرفته است . در این مقاله برآن شدیم به ارزش کار ویترای در معماری بپردازیم .

وجود رنگ در خانه نشانی از شور وشعف زندگی است. در آپارتمانهای سیمانی وبی روح حتما نیاز به یک تغییر شگرف در معماری می باشد . وقتی شما بسادگی با یک رنگ ساده به شیشه یک اتاق وانعکاس نور از آن می توانید تغییر بزرگی در محیط بوجود بیاورید چرا نباید از ویترای در این کار استفاده کرد . باید هنر ویترا را کاربردی تر و هدفمندتر به اصلش برگرداند. جایی که اولین بار از آنجا خودش را نمایش داد. همان تابلوی کوچک زیبای ویترای روی دیوار یک خانه که به سادگی خود نمایی می کند میتواند سقف یک خانه یا یک پنجره روبه نور آشپزخانه یا همان دری که به روی مهمان باز می شود یا حتی درکنج آینه ی قدی بزرگی دراتاق پذیرایی باشد و به همین سادگی یک خانه را زیبا وچشم نواز کند .

هنر ویترای در معماری یک هنر اصیل وماندگار است .هنری که یک شیشه ی ساده وبی رنگ وروح را می تواند روح زندگی ببخشد واین سادگی نبوغ گروه هنری سوغات است.

ما در گروه هنری سوغات با افتخار آماده ی همکاری با همه کسانی هستیم که به دنبال تغییر در رنگ معماری هستند .

کاربرد ویترای در معماری خیلی جای کار وصحبت دارد .

برای این کار هیچ محدودیتی وجود ندارد استفاده از این هنر درسقف منازل وهمینطور لابی هتل ها ورستوران ها وهر مکانی که بتوان از شیشه در سقف آن استفاده کرد امکان پذیر است.استفاده از ویترا در شیشه اتاق ها ویا سر در ورودی ها همینطور دربهای ورودی کار بسیار شیک ومتفاوتی است.

هنر ویترای در معماری

پس به این باور می رسیم که باید هنر ویترای را بسیار بیشتر به خانه هایمان دعوت کنیم وبا توجه به پیشرفت بسیار هنر ویترای وکاربردهای بسیار آن در زندگی واستفاده از تکنیکهای خاص نقاشی مدرن در هنر ویترای می توان خیلی کاربردی تر وزیباتر از گذشته این هنر رادر معماری و دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

منبع: sooqaat.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *